Taneční skupina Alterra

Alterra úvodníTaneční skupina Alterra vznikla na začátku roku 2013 z iniciativy Kristýny Urbanové, jedné ze zakládajících členek sdružení. Naším cílem je přiblížit oblasti a kulturu Střední Asie prostřednictvím srozumitelného společenského prvku, jakým tanec bezpochyby je. Tanečními vystoupeními, ať už samostatnými či v rámci větších festivalů, prezentujeme nejen překrásné středoasijské tradice, ale také činnost občanského sdružení Alterra. Touto činností se také snažíme získávat finanční prostředky na aktuální projekty, kterými Alterra pomáhá především středoasijským dětským domovům.

Naše taneční choreografie vycházejí z odkazu tanců Střední Asie, především Uzbekistánu, Ázerbajdžánu a Persie. Taneční prvky těchto oblastí volně kombinujeme, abychom tak daly vzniknout živé fúzi. Máme tak například taneční choreografii na pozadí tradiční perské písně o krásné dívce, dceři Ghochanu, ovlivněnou uzbeckým tancem z Buchary a perskými skupinovými tanci. V jiné choreografii zase přibližujeme divákům ázerbajdžánský tanec Uzundere, v další pak typický tanec s podšálky, který je oblíbený v různých variacích ve všech oblastech zasažených perskou kulturou.


V současné době tančíme v tomto složení:

Markéta Arnoštová
Viktoria Čisťaková
Jana Macháčková
Veronika Mikešová

Kde nás můžete vidět?
Tančit nás můžete vidět na různých kulturních festivalech nejen v Praze! Momentálně plánujeme vystoupení v rámci Multi-kulturního jarmarku v Pardubicích, 27. května 2016, a to přímo na náměstí.

Nyní také nabízíme svá taneční vystoupení jako poděkování za příspěvek na aktuální projekt, podporující Státní speciální všeobecně vzdělávací školu a internát pro nevidomé děti v hlavním městě Biškeku. Rády Vám zatančíme třeba na vánočním večírku!

Dále jsme v roce 2015 jsme uspořádaly dva Středoasijské večery v kavárně Do větru, kde s námi tančila také spřátelená skupina Zephyr Dance a taneční vystoupení byla doplněna zajímavými přednáškami na různá témata, týkající se střední Asie. Dále jsme tančily také na těchto akcích:

Cestovatelský festival Kolem světa jaro 2015 (Praha – Smíchov)
Cestovatelský festival Kolem světa podzim 2015 (Praha – Smíchov)
Festival Lacus Mortis 2014 (Praha – Vyšehrad)
Taneční festival Orient Dream 2014 (Plzeň)
Festival Lacus Mortis 2013 (Praha – Vyšehrad)
Refufest 2013 (Praha – Kampa)

Střípky z vystoupení: